Minu vahetusaasta Austraalias

2019/2020

Esimesed nädalad Austraalias

Kuna olen nüüd natuke üle kolme nädala siin olnud olen saanud päris mitmes kohas käia. Selles postituses räägingi, mida olen selle aja jooksul teinud.

Kohe esimesel päeval kohtusin ma oma hostpere sugulastega, ma olin küll suht unine ja ei suhelnud nendega palju kuna kõik oli algul võõras ja siis ma kohtusin veel rohkemate erinevate inimestega, milleks ma lihtsalt polnud valmis.

Mind viidi kolmandal päeval ookeani äärde ja poodidesse, et kooli jaoks vajalikud asjad osta. Koolitarbeid ma otseselt väga ostnud ei ole, ostsin endale vaid vihikud, ülejäänud asjad olen perelt saanud. Koolis peab muidu käima navy blue riietusega, kuid õnneks seda vahetusõpilastel nii rangelt ei jälgita, kuid siiski käisin endale pusa otsimas, mis oleks navy blue. Too aeg oli õues veel üpris külm ja ujuma ma ei läinud.

Kuna mu hostõde käib jõusaalis võeti mind kohe esimese koolinädala jooksul ka sinna kaasa. Selleks, et jõusaali minna tuleb jalutada, koolibuss sinna poole ei sõida. Kuna ma läksin koos oma õe sõpradega siis oli natuke igav oodata, kuna neil on ühine minevik ja nad on juba ammu tuttavad ning mina istusin lihtsalt kõrval nagu jah, okei ma olen ka siin.

Algul ei olnud mul mingit ideed, mis huvialaringid siin on, kuid mind võeti kohe kaasa ka tennise trenni ja seda ka esimese nädala jooksul. Kuna ma ei ole kunagi varem tennist mänginud siis tuli mul see natuke kehvasti välja, kuid ma sain põhimõtteliselt terve trenni naerda, lihtsalt enda lolluste üle, mis ma tegin. Varem olen ma aga mänginud sulgpalli, millest oli küll natuke kasu, kuid mitte väga, sest tehnika on siiski mõlemal erinev.

Järgmisel nädalal üritasin siis sulgpalli trenni minna, kuid see jäi kahjuks ära. Seega läksin uuesti kolmanda nädala esmaspäeval, millal sain ka lõpuks mängida. Kuna ma olen varem mänginud siis oli lihtsam, sest ma sain kohe mängida. Alguses ei osanud ma arvatagi, kui head või kehvad nad olla võivad, kuid nüüd ma tean. Nad mängivad tõsiselt hästi, kuigi ma algul vaadates inimesi arvasin, et sealt ei tule mingi tõsist mängu, siis sain siiski päris kena trenni. Selle hobiga kindlasti jätkan, seega tennist ma siiski mängima ei hakka, kuna kahe sarnase mängu tehnikad lähvad sassi.

Huvialaringidest veel nii palju, et ma tahtsin minna võrkpalli trenni, kuid seda päriselt enam ei toimugi, kuigi see oli nimekirjas siis enam seda kahjuks ei ole, mis on küll üpris kurb, kuid eks ma pean siis mõne uue huvitava hobi leidma.

Minu maja ümber on palju metsa ja mägesid, seega olen käinud ka lihtsalt metsas jalutamas. Neil on ka hobused, vahepeal tegelen ka nendega.

Minu vanim hostõde on juba kekskooli lõpetanud ja läks nüüd ülikooli, kuid ülikool korraldas lahtiste uste päeva ja ta tahtis minna, kuid kuna mul polnud ka paremaid plaane otsustasin kaasa minna. Sain natuke näha kohalikku ülikooli ja kuulata teksti, millest oli küll natuke raske aru saada, kuid siiski oli tore päev.

Koolis toimus 25.07.2019 muusikal, mida ka minu pere vaatama otsustas minna, muidugi läksin mina ka. Oli tore kuulata, kui palju õpilasi siit koolist päriselt ka laulda oskavad. Muusikali nimeks oli „Popstars“ ja osatäitjateks olid kooli õpilased erinevatest klassidest. Mina jäin sellega väga rahule ja tekkis endalgi tahtmine osaleda sellises asjas, kuid ma pole kindel kas nad seda järgmine aasta ka teevad.

26.07.2019 sai Jaapani õpigrupiga ära käidud kohas nimega Sea Life, kus nägime siis erinevaid kalu ja mereelukaid. Peale Sea Life- külastust oli meil aega ise selle ümbruses ringi vaadata, sööma minna ja ookeani ääres jalutada. Mina liikusin koos teiste vahetusõpilastega ja me käisime kõigepealt söömas, siis käisime mõnes poes ja peale seda jalutasime rannas.

27.07.2019 käisin koos Brasiilia vahetusõpilase ja tema perega vaatamas rugby mängu. Ma pole seda varem vaadanud, seega ei saanud ma algul midagi aru, kuigi ei sa siiani. Tema pere ütles, et nad on seda vaadanud juba mitu aastat, kuid ei saa siiani reeglitest aru, seega see on normaalne. Mulle meeldis seda küll vaadata, kuid ise ma seda kindlasti mängida ei tahaks, kuna nägin peale mängu, mismoodi inimesed platsilt ära tulevad ja see ei olnud nii tore vaatepilt.

31.07.2019 olime jälle koos Jaapani õpigrupiga, kuid seekord käisime Austraalia loomaaias. Kuna meile öeldi, et meil on viis tundi aega siis me algul ei kiirustanud kuskile, kuid pärast tahtsime veel niipalju näha, tuli lihtsalt natuke kiiremini kõndida. Loomaaed on tõsiselt suur ja ma enne minekut arvasin veel, et meil jääb jube palju aega üle. Minu lemmikuteks loomadeks olid ikkagi kängurud ja koaalad. Meil oli võimalus näha ka krokodilli šõud, toita känguruid ja paitada ning hoida süles koaalat. Kui on võimalik, tahaksin sinna ka uuesti minna, sest päris palju jäi siiski veel nägemata.

3.08.2019 veetsin peaaegu kogu oma päeva Plaza-s (kohalik ostukeskus, mis meenutab natuke nagu Eesti Solarist). Mina ja teised vahetusõpilased tähistasime Saksa tüdruku sünnipäeva. Me veetsime 7 tundi Plaza-s, kuid selle aja jooksul vaatasime ära ka filmi Lõvikuningas. Peale poodides käimist sõitsime kõik koos tema juurde, kus sõime õhtust, kuulasime muusikat ja nautisime lihtsalt koos olemist. Enne ära minekut laulsime veel talle varajase sünnipäeva laulu (tähistasime üks päev varem), sõime torti ja läksime siis igaüks oma teed.

04.08.2019 käsin koos pere tuttavatega õhtust söömas ja hiljem läksime observatooriumisse. Observatooriumis oli nagu lahtiste uste päev ja igaüks sai vaatama minna erinevaid tähti, planeete ja kuud. Asi, mis oli minu jaoks uus ja huvitav oli üks laser, mis näitaski päris täheni välja. Muidu on laserid sellised, et nad näitavad küll mingi maani, kuid mitte väga kügele. Selle laseriga, mida nemad kasutavad näidati aga kõik tähed ja ka mõne planeedi asukoht vaatajatele ära.

07.08.2019 said kõik õpilased koolist koju jääda, sest õpetajatel olid arenguvestlused (siin on need ilma lapseta, seega ainult lapsevanem). Mina veetsin oma päeva koos Saksa vahetusõpilasega, ta tuli minu juurde ja me saime lihtsalt koos aega veeta.