Minu vahetusaasta Austraalias

2019/2020

Pere

Alustan siis täiesti algusest. Mul ei olnud õrna aimugi, millal ma oma pere peaksin teda saama, kuid üks hetk ma lihtsalt kirjutasin Oliveriga ja ta tahtis, et ma talle helistaksin. Algul ma ei teadnud, miks ma peaksin helistama ja ma olin veidi mures, kas midagi on valesti, või millest ta nüüd rääkida tahab. Kui ma selle kõne lõpuks ära tegin said teada, et mul on pere olemas. Alates 23. märtsist olen ma siis suhelnud oma pere noorima tüdrukuga (16a.), kes käis ka Eestis vahetusaastal (ta oli vaid pool aastat). Austraalias on rohkem populaarsem poole aastane vahetusaasta, seega on ka minu pere kindel vaid pooleks aastaks hetkel. Mu peres on ema, isa ja kaks tütart (16a. ja 17a.). Neil on ka mitmeid erinevaid loomi: koer, nümfkakaduu, lehmad ja kaks hobust. 

Nende maja asub suht üksinda ja enam-vähem mäe otsas. Nende maja on natuke suurem ja ilusam, kui ma algul arvasin, kuid see on täiesti okei (näiteks on mul õue peal bassein). Mul ka oma tuba, mis vähemalt pildilt tundub üpris suur. Mu pere elab Queenslandi osariigis Maleny-s, mis on Brisbane ligidal. Mul on rannani 45 minutit ja suurlinna ehk Brisbani umbes 1:15. 

 

 

Umbes seal elan siis mina

Kool

Minu kooliks on Maleny State Highschool, kus lähen 10-ndasse klassi. Minu perest noorem tüdruk on ka seal koolis, kuid ta on 11-ndas klassis ja vanem tüdruk lõpetas eelmisel aastal. Austraalia kooliaasta algab jaanuari lõpul ja lõpeb detsembris. Koolivaheaeg on pikim (nagu meilgi) suvel, kestes seitse nädalat. Suvevaheaeg algab Austraalias aga hoopiski mõned nädalad enne jõule. Hetkel on neil talvevaheaeg ja peale vaheaega algab kool uuesti 15. juulil, millal ka mina kooli lähen (seega mul on sealse eluga harjumiseks aega vaid 3 päeva). Minu sealses koolis on umbes 750 õpilast (minu jaoks on see suur, kuna minu Eesti koolis on umbes 180 ainult). Meie mõistes keskkool algab neil 8. klassist ja kestab kuni 12. klassi lõpuni. Hinded märgitakse A-st E-ni, kus A on siis parim hinne ning E märgib läbikukkumist. Minu hostkoolis on ka koolivorm, nagu enamus Austraalia koolides. (panin postituse lõppu ka pildid)

 

 

Umbes nii suur on minu sealne kool

Ametlik koolivorm tüdrukutel

Kooli spordivorm